Thorpe and District Summer Darts League

                                 End Of Season Results for 2011                                

     Highest Start's A Div Male       160                              John Parkinson, Micky Norfolk, Darren ONeill,

                                                                                            Bryan Wilderspin Webb.

     Highest Start A Div Female      146                              karen Howlett

     Highest Start's B Div Male       160                              Steve Ellis, George lord, Dave Harris    

     Highest Start B Div Female      142                              Joan Lord  

                           ........................................................................................................................

     Highest Finish  A Div Male       151                               Andy Bacon

     Highest Finish A Div Female    108                              Shiela Busby

     Highest Finish B Div Male        127                              Dereck Marshall    

     Highest Finish B Div Female    110                              Christine Fairbrother     

                           .........................................................................................................................

     Most Ton's A Div Male & Female                                   Darren ONeill 108     Sheila Busby 39

     Most Ton's B Div Male & Female                                   George Lord   61      Stacey Ellis    30

                           ..........................................................................................................................

     Team Most Ton's A Div             387                               Bathhouse 

     Team Most Ton's B Div             211                               Walton  Tavern

                           .........................................................................................................................

     180's A Div                    Pete Smith Snr, Darren O'Neill, Robert Emery, Paul Walsh x 3.

                                            Adrian Joshua, Ben Austin, Kevin Hicks Andrew Currivan   x 2.

                                            Dave Smith, Dereck Bird, Ben Attridge, Steve Barker, Martin Nash, Andy Bacon,

                                            John Boulton, Eric Knowles, Steve Brockes, Tom Keily, Stuart Hunt, Brian Gordon,

                                            Del Ward Wilkinson, Dave Holland, Reece Hutchinson, Paul Smith, Kevin Barton,

                                            Troy Doherty, Paul Harbin, Pete Smith Jnr x1. 

      180's B Div                  George Lord x 3

                                            Dave Harris, Steve Ellis, Steve Fisher, Daryl Bradbrock, Dave Woods, Colin Lloyd,

                                            Graham Probert, Adam Woods, Daryl Byles.

   

    Most 180's A Div            Eddie keary x 5                   B Div          George Lord x 3

                             ......................................................................................................................

    Most Win's A Div Male   Andrew Currivan    17         Female        Sheila Busby   6

    Most Win's B Div Male   Jamie Lord             17         Female         Joan Lord      12

                             ......................................................................................................................

    A Division Winner's                             Bathhouse B            180 pts

    A Division R/Ups                                 Bathhouse               172 pts

    A Division Wooden Spoon                   Pier Bowl A                48 pts

                             .....................................................................................................................

    B Division Winner's                             Maybush                  191 pts

    B Division R/Ups                                 Tavern                     152 pts

    B Division Wooden Spoon                   Royal Fusiliers           68 pts

                             .....................................................................................................................

    Most Sporting Team A Division                         Pier Bowl A

    Most Sporting Team B Division                          Tavern

                             ......................................................................................................................

    Mixed Triple's Winner's                        Adrian Joshua, Jodie Wells & Bryan Margerison.

    Mixed Triple's Runner Ups                    Tony Perch, Trina Brockes & Eric Knowles.

                             ......................................................................................................................

    Mixed Doubles Winners                        Andy Bacon & Sheila Busby

    Mixed Doubles Runner Ups                   Troy Doherty & Karen Howlett

                             ......................................................................................................................

    Landlords/Ladies Winners                   Russell Everson  (Frinton Memorial Club)

    Landlords/ladies Runner Up                 Dave Green        (Bathhouse Walton)

                             ......................................................................................................................

   Captain & Secretaries Winners             Andrew Currivan & Darren O'Neill (Taverners)

   Captain & Secretaries Runner Ups        Lee Brightwell & Dave Leggett    (Pier Bowl B)

                             ......................................................................................................................

   Ladies Doubles Winners                        Sheila Busby & Alison Ranson

   Ladies Doubles Runner Ups                   Denise Moore & Rosie Baldwin

                             ......................................................................................................................

   Men's Doubles Winners                         Andrew Currivan & Darren O'Neill

   Men's Doubles Runner Ups                    Robert Emery & Steve Barker

                             ......................................................................................................................

   Thorpe Challenge Cup Winners                        Bathhouse B

   Thorpe Challenge Cup Runner Ups                   Bathhouse

                             ......................................................................................................................

   Ladies Singles Winner                                     Sheila Busby

   Ladies Singles Runner Up                              Danielle Barnes

                             ......................................................................................................................

   Mens Singles Winner                                    Bryan Margerison

   Mens Single Runner Up                                    Robert Emery